در مقاطع مختلف پس از ظهور، جبرئیل و میكائیل حضور ملموسی دارند، كه از آن جمله می‌‌توان به سرآغاز ظهور و هنگامه بیعت با حضرت مهدی(عج) در «مسجدالحرام» و نیز لشكركشی برای نبرد با سفیانی و شكست و كشتن او اشاره كرد.
پس از به دست گرفتن حكومت مكه توسط امام عصر(عج) و سلطه بر این منطقه، با توجه به جنایات سفیانی از «شام» تا «عراق» و «شبه جزیره»، مهم‌ترین و ضروری ترین اقدام، عقب راندن و دفع اوست. از همین رو امام(عج) با سپاهیانی كه تحت رهبری ایشان و فرماندهی سیصد و سیزده یارشان تشكیل شده، با هسته اولیه ده هزار نفره به تعقیب سپاهیان سفیانی می‌‌پردازند.
این تعقیب و عقب راندن سفیانیان تا «دریاچه طبریه» ادامه می یابد. سفیانی از منطقه «وادی یابس» اقدامات خود را شروع می‌كند. این منطقه در اطراف دریاچه طبریه قرار دارد. پرونده جنایات سفیانی در همان منطقه‌ای بسته می‌‌شود كه از آنجا آغاز شده بود. میكائیل و جبرئیل، از جمله شاخص‌ترین افرادی هستند كه در این نبرد و لشكركشی، امام(عج) را همراهی می‌‌كنند. ظاهراً جبرئیل فرماندهی ملائكه جناح راست و میكائیل فرماندهی ملائكه جناح چپ را برعهده دارند.
امام مهدی(عج) پس از ظهور و شكست سفیانی به ناچار با غربیان وارد نبرد و جنگ می‌‌شوند.
اندكی كه از آغاز نبرد می‌‌گذرد با وساطت حضرت مسیح(ع)، صلحی چند ساله با مسیحیان و غربیان بسته می‌‌شود.آنان تنها مدت كوتاهی به این پیمان، متعهد می‌‌مانند و مدتی بعد آن را نقض می‌‌كنند. همین امر جنگ دوم امام عصر(عج) را باعث می‌‌گردد كه به آرامی ‌زمینه‌های نبرد با ابلیس و ابلیسیان فراهم می‌‌گردد. در میانه نبرد به ناگاه یكی از صلیبیون بانگ می‌‌زند كه صلیب غلبه یافت. در مقابل او نیز یكی از مسلمانان فریاد برمی‌آورد كه خیر، یاران و یاوران خدا غلبه یافتند. در پس این مشاجره لفظی، خداوند به جبرئیل می‌‌فرماید: «بندگانم را دریاب.» او با صدهزار ملك به یاری سپاه حق می‌‌شتابد. همین مطلب درباره میكائیل و اسرافیل نیز اتفاق می‌‌افتد كه آنان نیز به ترتیب با دویست و سیصد هزار ملك به یاری جبهه حق می‌‌شتابند و این سپاهیان تازه نفس امر را برای سپاهیان امام‌زمان(عج) سهل و پیروزی را برای ایشان روان و آسان می‌‌سازند.
پس از آنكه دجال به جمع آوری نیرو و پیرو پرداخت، با خیل عظیمی ‌رو به سوی مكه و «مدینه» می‌‌كند كه با ممانعت میكائیل در مكه و جبرئیل در مدینه مواجه می‌‌شود.نوشته شده در تاریخ جمعه بیست و یکم تیر 1392    | توسط: مشکان    |    | نظرات()