تأثیرات مدعیان

1. شبهه‌پراکنی در جامعه (قلب و تحریف حقایق)

ساده‌ترین تأثیری که جریان مدعیان در جامعه می‌توانند داشته باشند شیوع و جریان شبهات در میان مردم است. بدیهی است اگر علما، آگاهان، افراد و نهاد‌های مسئول در این راستا به وظایف خود عمل نکنند به طور طبیعی زمینه‌ساز داغ شدن بازار مکاره مدعیان خواهند شد و از همین روست که فرموده‌اند:

«وقتی بدعت‌ها ظاهر شد عالم باید علمش را ظاهر كند و الا نور ایمان از او سلب می‏شود.» (بحارالانوار،‌ ج 48، ص 252.)

انذار و تهدید به از دست دادن نور ایمان تهدیدی است جدی که عجیب است چرا هنوز بسیاری آن را جدی نگرفته‌اند و می‌گویند همین قدر که به زندگی دنیا و آخرت خویش مشغول باشیم، بهتر است!

2. تضعیف باور بینندگان و اطرافیان سست ایمان

مدعیان، عده‌ای را برای نیل به اهدافشان با خود همراه می‌سازند و جمعی دیگر که اقوام، دوستان، آشنایان و اطرافیان فریب خوردگان را با خزعبلات و اراجیف خود دچار شک و تردید میکنند. تنها راه نجات از آسیب‌های اینان تقویت باورها و اعتقادات است.

3. تقلیل و تضعیف جبهه حق

نتیجه طبیعی جذب عده‌ای به سمت مدعیان، اسیر شبهات شدن عده‌ای دیگر، تلاش برای مقابله و خنثی‌سازی جریان مدعیان، اقدامات و فعالیت‌های آنان و همراهانشان و كاهش کمی و کیفی قوای جبهه حق است. هم تعداد نیرو‌های فعال این جبهه کم می‌شود و هم نیروی باقیماندگان به جای آنکه صرف پرداختن به امور مهم شود، مصروف مقابله و خنثی سازی این جریان‌ها می‌شود.

4. زمینه ساز نفوذ، موفّقیت و سلطه دشمنان جنی و انسی

همواره و در تمام عرصه‌های نبرد طول تاریخ خودی‌های ضعیف و ناتوان و نفوذی‌های هم‌دل با دشمنان زمینه‌ساز موفّقیت، پیروزی و حتی سلطه دشمنان را بر جبهه مقابل فراهم ساخته‌اند. سلطه بهائیان بر جان، مال و ناموس ایرانیان در سال‌های پایانی حکومت پهلوی از جمله مصادیق تلخ این ماجراست که نیازی به توضیح ندارد. آموزش نیرو‌های ساواک برای اقرار گرفتن از نیرو‌های انقلابی در اسرائیل و از انواع راه‌های جانی، روانی و جنسی یکی از ساده‌ترین مصائبی بود که شیعیان امام زمان(عج) در شیعه خانه اهل بیت(ع) در آن ایام تجربه کرد.

ادامه دارد...

نوشته شده در تاریخ جمعه بیست و ششم خرداد 1391    | توسط: مشکان    |    | نظرات()